E-ticaret ve satış arttırma-Canlı Destek

Eticarette satış arttırmak için yapılabilecek çeşitli çalışmalar bulunmaktadır. Bu çalışmaları; yeni ziyaretçiler çekmek ve online olan ziyaretçilere daha fazla satış yapabilmek olmak üzere iki ana başlıkta toplayabiliriz. Elbette bu ikisini aynı anda yürütmelisiniz. Eticaret sitenize yeni ziyaretçiler çekmek ile ilgili şu yazımızı okuyabilirsiniz. Aşağıda sitenize gelmiş, online olan ziyaretçilere daha fazla satış yapabilmeniz için kullanabileceğiniz bir yöntemden bahsedilmekte.

E-ticaret mağazanızda daha fazla kişiye ve daha fazla ürün satışı yapabilmenin önemli noktalarından biri; sitenize gelmiş potansiyel müşterileri iyi dinleyip, alışveriş yapmalarına yardımcı olmak.

Bunun için kullanılabilecek en faydalı yöntemlerden biri de; canlı chat sistemi. Gosibo e-ticaret yazılımının modülleri arasında yer alan canlı chat-destek sisteminde hedef; sitenizdeki ziyaretçinin aklındaki soruları anında cevaplamanıza imkan sağlamaktır. Potansiyel müşterinizin, sorularını araştırmak üzere rakip sitelere gitmesi, internette araştırmaya başlaması sitenizdeki alışveriş ihtimalini zayıflatır. O nedenle canlı chat-destek sistemi ile ziyaretçinizin sorularına cevap vermeniz, e-ticaret sitenizde satışlarınızı arttırmanıza yardımcı olacak bir yöntemdir.

Örneğin;

Ziyaretçiniz sitenizde bulunan bir masa örtüsünü beğendi. Ama ebatları, malzemesi gibi konuları merak ediyor. Eğer bu bilgileri ürün sayfasıda detaylı olarak yazdıysanız, ziyaretçiniz büyük ölçüde fayda sağlayacaktır.

Ama beğendiği masa örtüsü hakkında yıkanabilir mi vb. gibi başka bilgiler de edinmek isteyebilir. Okuduğu bilgileri bir görevliden teyid ettirmek isteyebilir. E-ticaret sitenizden alışveriş nasıl yapacağı, kargo hakkında detaylı bilgi gibi bilgileri sorabilir.İstediği ürünün farklı bir bedenini, numarasını, ebatını arıyor olabilir.Bu gibi sorularına tatmin edici cevaplar alabilmesi alışverişine rahatlıkla devam etmesine ve sonlandırmasına yardımcı olacaktır.

Ayrıca herhangi bir şikayet ve eleştiride direkt olarak size ulaşabilecek, sosyal medyada ve başka sitelerde sitenizle ilgili olumsuz bir beyanda bulunmasına gerek kalmayacaktır.

Gosibo canlı chat-destek sistemi birden fazla ziyaretçi penceresinin aynı anda açık olabilmesine, belirli kelimelerin filtrelenmesine, otomatik cevaplar gönderilmesine imkan sağlamaktadır.

 

 

 

Yazar Hakkında